Pedro: Turp, kjo nuk është më ajo Barcelona që njoh unë!

Ish-futbollisti i klubit katalonjas Pedro Rodrigez nuk e fsheh zhgënjimin e tij lidhur me politikën që ndiqet, momentalisht, në Barcelonë kundrejt futbollistëve të rinj, konkretisht ndaj atyre që vijnë nga akademia e saj e njohur e futbollit. Duket qartë se këtij lojtari ofensiv 29-vjeçar të Celsit kampion të Anglisë nuk i vjen aspak mirë sesi

Vazhdoni leximin →

Enco Zidane largohet nga Reali mbas 13 vitesh!

Enco Zidane, i biri i Zinedin Zidanes, u largua edhe zyrtarisht nga Reali i Madridit, trajner i të cilit ëstë i ati i tij. Ky futbollist 22-vjeçar ka qenë pjesë e Realit, qëkur ai iu bashkua këtij klubi madridas që fëmijë, më 2004. Megjithatë, ai nuk arriti që të imponohej në “Santiago Bernabe” dhe pjesën

Vazhdoni leximin →

Ç’po katranos klubi i magjisë, Barcelona humbet talente

Barcelona dita-ditës po humb gjithnjë e më shumë talente. Radhën e ka Erik Garsia, i cili do të transferohet te Mançester Siti. Klubi anglez do të paguajë 1.5 milionë euro për blerjen e lojtarit. Lajmi, në fakt, dihet prej disa ditësh, por tashmë gjithçka është e kryer. Agjent i Garsias është ish-kapiteni i katalanasve, Karles

Vazhdoni leximin →

Zidane kompleton tablonë e Realit të fuqishëm!

Zinedin Zidane, trajneri i Realit të Madridit, shumë shpejt, e proklamoi veten si një nga specialistët më të mirë të futbollit në botë, qysh në fillim të karrierës së tij si trajner dhe provë kryesore e këtij fakti është, sigurisht, ajo që ai ka realizuar në krye të Realit brenda një periudhe kohore prej vetëm

Vazhdoni leximin →

La Liga, çfarë miniere me futbollistë të talentuar..

La Liga ka më shumë lojtarë të mirë se çdo kampionat tjetër në Evropë, sipas revistës “World Soccer”. Në listën me 500 lojtarët më të mirë ka jashtëzakonisht shumë emra nga Spanja. Real Madridi është klubi që sjell më shumë lojtarë, 19. Ata janë Navas, Karvahal, Ramos, Varane, Pepe, Naço, Marselo, Kasemiro, Kros, Modriç, Isko,

Vazhdoni leximin →