Serhio Ramos në Pamplona – “Zotëria 500″

Kapiteni i Realit të Madridit, Serhio Ramos, sot, do të përkujtojë një jubile spcial, pasi ai do të luajë ndeshjen e 500-të me bluzën e ekipit “mbretëror”. Lideri i kampionatit spanjoll, sot në mbrëmje, do të luajë në Pamplona, ku do të masë forcat me Osasunën dhe, sigurisht, që Ramosi pret triumfin e ekipit të

Vazhdoni leximin →

Kjo Barcelona që spiunon Figo është hileqare…

Luis Figo ka dhënë një intervistë për faqen e “La Liga”-s, ku ka folur edhe për arsyet që e shtynë të largohej nga Barca drejtRealit. “Te Barca nuk kam pasur një mbështetje 100% në klub. Nuk më konsideronin si pjesë e rendesishme dhe nuk u trajtova si duhet. Këtu nuk përfshij tifozët, të cilët më kanë vlerësuar për aq kohë

Vazhdoni leximin →

Mesi dhe Adidas një dashuri e përjetshme mbi miliona

Lionel Messi ka bërë rinovimin e tij të parë për vitin 2017. Sulmuesi i Barcelonës ka nënshkruar një kontratë të re me kompaninë e veshjeve sportive Adidas, një kontratë kjo që rezulton të mbajë palët të lidhur përjetësisht. Kjo lëvizje e bën Messin një ikonë të kësaj marke të njohur në nivel botëror. Vetë Messi

Vazhdoni leximin →

Çështja Nejmar po ha koka presidentësh tek Barcelona

Josep Maria Bartomeu po mendon të lërë postin e tij si president i Barcelonës në 2018 edhe pse mandati i tij i përfundon në vitin 2021. Sipas asaj që publikohet në median spanjolle, kreu aktual i klubit katalanas kërkon të largohet në mënyrën më të mirë të mundshme që do të thotë se së shpejti

Vazhdoni leximin →

A do ta nënshkruajë Luis Enrike kontratën e re me Barcelonën?

Në rast se Luis Enrike nuk do të nënshkruajë kontratë re me Barcelonën, krerët e kësaj të fundit kanë piketuar, tanimë, një trajner nga Premier Liga angleze. Të paktën, kështu bëjnë të ditur disa mediume spanjollë dhe anglezë. Ekziston mundësia që Barcelona të mbetet pa shërbimet e Luis Enrikes në fund të sezonit, kështu që

Vazhdoni leximin →

Një zgjidhje alla Mesi…blen komshiun e paedukuar

Zakonisht, kur një fqinj na shqetëson, ne përpiqemi ta bindim që të ndryshojë sjellje. Mund të ketë zhurma nga sherret apo pakujdesitë, apo dëmtime të ndryshme për faj të fqinjit, dhe nëse metoda “e kulaçit” nuk bën punë, shpesh ndodh që kalohet te “kërbaçi”. Kjo, më së shumti në Shqipëri apo vende si ne, ndërsa

Vazhdoni leximin →