Ajaksi me një futboll “bërthamor” e çmontoi Lionin!

Tinejxherët e Ajaksit të Amsterdamit nuk fituan, në stadiumin “Johan Krojf Arena”, por, me të vërtetë, e “shkelën me këmbë” Olimpikun e Lionit, duke e mundur atë thellë 4-1, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Ligës së Evropës, dhe duke performuar në fushë një futboll tërheqës që të kujtonte futbollin e “ditëvë të bukura” të

Vazhdoni leximin →

Murinjo mendon për Championsin dhe për … Interin!

Misioni spanjoll përfundoi me sukses, edhe pse misioni kryesor është tjetër. Zhoze Murinjo u shpreh shumë i lumtur pas fitores së Mançester Junajtidit ndaj Seltës, ndërsa “breshëria” e pyetjeve ishte për gjithçka. Pasi shprehur lumturinë e tij për fitoren dhe për lojën e mirë edhe pa Zllatan Ibrahimoviçin, trajneri portugez u pyet për planet e

Vazhdoni leximin →