Jup Hainkesi zbulon se kush do ta pasojë atë te Bajerni

Jup Hainkesi do ta mbajë “timonin” e Bajernit të Mynihut deri në fund të sezonit, me synimin që t’i kthejë besimin këtij klubi që ishte tronditur seriozisht, kur atë e drejtonte Karlo Ançeloti. Mediumet gjermanë shkruajnë se pasues i Hainkesit do të jetë Tomas Tuhel, ish-trajner i Maincit dhe i Borusias së Dortmundit. Vetë Hainkesi

Vazhdoni leximin →

Edhe Herta e Berlinit ulet në gju, proteston kundër Trampit!

Futbollistët e Hertës së Berlinit, në ndeshjen e fundit me Shalken, në kuadrin e Bundesligës, vendosën që të ulen në njërin gju, duke mbeshtetur kështu protestën e sportistëve amerikanë kundër presidentit të SHBA-së, Donald Tramp. Kohët e fundit, janë rritur protestat kundër brutalitetit të policisë, urrejtjes ndërracore dhe marshimet kundër presidentit Donald Tramp, kështu që

Vazhdoni leximin →