Kurt Sinan, 20 vjeçari që habit Bundesligën!

Ka luajtur vetëm një minutë në Bundesligë dhe prapëseprapë ka privilegjin që të konsiderohet si një talent në kampionatin gjerman. Sinan Kurt, 20 vjeçari i Hertës së Berlinit,  një nga talentet e futbollit gjerman, ka gjetur një mënyrë tjetër, larg topit, për t’u bërë edhe më i njohur. Pasi ka ikur nga Bajerni në janarin

Vazhdoni leximin →

Obamejang shënon 4 gola për … ditëlindjen e Zelerit!

Duhej të kishte qenë Hamburgu që duhej të kishte festuar ditëlindjen e ish-sulmuesit të vet legjendar, Uve Zeler. Ish-nënkampioni i botës u nderua nga një kundërshtar, Pjer-Emerik Obamejang. Sulmuesi i Dortmundit u detyrua “të këndonte” më fort se 57 000 tifozët vendas në “Folksparkshtadion” për të nderuar 80-vjetorin e Zelerit, dhe u detyrua ta mërziste

Vazhdoni leximin →

Mediat kritikojnë Këlnin: Ku, rinovimi me Mavrajn?

Kritikat janë krejt normale kur bëhet fjalë për një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës. Nëse Këlni mban vendin e katërt në Bundesligë, duke lënë pas klube shumë më të fuqishëm si Dortmundi apo Shalke, një meritë të madhe ka Mërgim Mavraj, por për mbrojtësin shqiptar nuk po vjen rinovimi i shumëpritur. Media e

Vazhdoni leximin →

Ronaldo dhe Abrashi në një ekip? E bleu Reali shqiptarin..

Abrashi po kalon një moment të artë në Gjermani me Freiburgun. Mesfushori shqiptar shpërtheu në Bundesligë gjatë fundjavës duke zhvilluar një super ndeshje. Në fitoren Freiburgut ndaj Verder Bremen me shifrat 1-3, Abrashi vulosi fitoren me golin e tretë, duke mbyllur një ditë perfekte për të. Pas kësaj ndeshje të shkëlqyer, mesfushori shqiptar ka marrë edhe vlerësimet nga mediat ndërkombëtare, teksa prestigjiozja ‘France Football”’

Vazhdoni leximin →

Abrashi e Mehmedi shënojnë, ndërsa Bajerni nuk ndalet!

Ishte pasdite shqiptarësh kjo e kësaj së shtune në Bundesligë. Amir Abrashi, lojtar i Shqipërisë, dhe Admir Mehmedi, futbollist me origjinë shqiptare i Zvicrës, gjetën rrugën e rrjetës në fitoret e skuadrave të tyre. Abrashi pasi lumturoi tifozët kuqezinj me rikthimin e shpejtë nga dëmtimi, i kënaqi edhe më shumë me formën e tij. Shënoi

Vazhdoni leximin →