Zidan nxjerr konkluzionet e para tek Reali, që të gjithë negativë!

Kanë kaluar vetëm tri ndeshje dhe ndoshta është herët për të nxjerrë disa përfundime, por kur quhesh Real Madrid, dhe fiton bindshëm vetëm njërën nga këto, atëherë duhet vendosur “vija e kuqe”. Zinedin Zidan e dinte shumë mirë se çfarë krize do të ndodhte në “Bernabeu” me largimin e tij, të Ronaldos, dhe me ngopjen e yjeve tashmë në moshë të madhe. Gjithsesi, as një njeri i brendshëm si ai nuk do ta kishte imagjuar gjendjen në të cilën e gjeti skuadrën kampione të Europës.

Pas fitores 2-0 me Seltën, erdhi suksesi i stërvuajtur me Hueskën (3-2), dhe pastaj humbja në fushën e Valencias. Pikërisht në “Mestaja”, Zidan bëri një provë, hodhi në fushë formacionin me të cilin fitoi Championsin vjet, minus Ronaldon e larguar dhe Karvahalin e pamundur. Përgjigjet ishin negative, dhe media spanjolle “shenjoi” Marselon, Krosin, Kasemiron, Bejlin, Iskon. Ndoshta disa prej këtyre lojtarëve po luajnë sezonin e fundit tek Reali.

Sfidanti.al