Mërgim Berisha ftohet nga Hansi Fliku tek Gjermania!

Shumë emra të shquar të kombëtares janë lënë jashtë sepse trajneri kërkon të shohë futbollistë të rinj. Ky ishte lajmi në mediat gjermane mbrëmjen e djeshme duke numëruar kampionët që nuk u grumbulluan: Tomas Myler, Leroi Sane, Niklas Zyle, Marko Rojs, Karim Adejemi, Antonio Rydiger, Ilkai Gyndogan, por edhe Nojerin (e dëmtuar), Klostermanin, Mukokon apo Hofmanin. Në ekip është Mërgim Berisha, sulmuesi 24-v jeçar i Augsburgut që ka shënuar 8 gola e ka shërbyer 4 asistë deri tani në këtë sezon të Bundesligës. Bashkë me të, Shade, Vagnoman dhe Volf.

Sfidanti.al