Zidane ‘shkund’ Realin: Ndaj Interit është një finale

‘Lojtarët e Realit të Madridit duhet të japin maksimumin dhe të tregojnë se përse luajnë për këtë klub-kështu u shpreh Zinedine Zidane teksa karikon ambientin e Realit të madridit dhe shkund futbollistët e tij në prag të ndeshjes delikate me Interin në Ligën e Kampioneve. ‘Është një finale dhe duam ta luajmë si të tillë-vijoi

Vazhdoni leximin →

Në Francë, Marseille ëndërron Cristiano Ronaldo e Zidane

Procesi i blerjes së Olympique Marseille nga ana e Mohamed Ayachi Ajroudi duket se ka nisur. Sipërmarrësi franko-tunizian dëshiron që të kthejë skuadrën marsejeze në majat e futbollit francez dhe për këtë arsye është gati të kalojë edhe kufijtë teksa në një intervistë të dhënë ditën e premte spekuloi me mundësinë e ardhjes te Marseille

Vazhdoni leximin →