Zhorginjo, një simbol i Çelsit që kalon tek Arsenali!

Me mision titullin kampion në Premier League, Arsenali është përfurcuar në tregun e janarit. Klubi londinez ka marrë shërbimet e Zhorzhinjos, mes,fushorit të kombëtares italiane, që ka mbyllur aventurën me Chelsea.  Për futbollistin janë paguar 13 milion paund. Vetë ai ka firmosur deri në qershorin e vitit 2024. Me Zhorzhinjo, Arsenali kërkon t’i shtojë eksperiencë

Vazhdoni leximin →

Edhe Zhorginjo braktis “anijen që po mbytet” të Çelsit, “ëndërr për Serinë A!

Shpesh këto lloj dëshirash lindin në momente vështirësish për punëdhënësin e radhës. Kështu bëri Romelu Lukaku që, papritur, në verën e vitit 2021 rizbuloi dashurinë për Çelsin dhe u largua nga Interi për të marrë një rrogë shumë më të madhe në Londër. Rrugën e kundërt duket se do të bëjë Zhorginjo, mesfushori italian i

Vazhdoni leximin →