Obamejang shënon 4 gola për … ditëlindjen e Zelerit!

Duhej të kishte qenë Hamburgu që duhej të kishte festuar ditëlindjen e ish-sulmuesit të vet legjendar, Uve Zeler. Ish-nënkampioni i botës u nderua nga një kundërshtar, Pjer-Emerik Obamejang. Sulmuesi i Dortmundit u detyrua “të këndonte” më fort se 57 000 tifozët vendas në “Folksparkshtadion” për të nderuar 80-vjetorin e Zelerit, dhe u detyrua ta mërziste

Vazhdoni leximin →