Skandal: Trajneri i përfaqësueses serbe nuk i jep dorën kryeministres së Serbisë!

Mbas mbarimit të ndeshjes finale të Eurobasketit 2017 mes Sllovenisë dhe Serbisë (93-85), trajneri serb, Aleksandar Gjorgjeviç, nuk e përshëndeti dhe nuk i dha as dorën kryeminstres së Serbisë, Ana Bërnabiç, që ishte pranishme në Stamboll, gjatë ceremonisë së dhënies së medaljeve. Ai vetëm se ktheu kokën nga ana tjetër. Sa për dijeni, kryeministrja e

Vazhdoni leximin →

Gjorgjeviç: Në fund, ne nuk patëm një trajtim të barabartë nga gjyqtarët

Trajneri i Serbisë, Aleksandar Gjorgjeviç, është bërë specialist për medalejt e argjendta, pasi, mbas humbjeve në finale nga SHBA në kampionatin botëror dhe Lojrat Olimpike, ai humbi edhe finalen e Eurobasketit. Në konferencën e shtypit mbas finales, ai dukej i zhgënjyer, por, megjithatë, e përshëndeti Slloveninë kampione të Evropës, si dhe nuk harroi që të

Vazhdoni leximin →