Shaqiri kujton Francën se ende ekziston: Lionin e dua në Europë!

Thuajse e kishin harruar, por vendosi t’i kujtonte të gjithë se ekziston. Xherdan Shaqiri pati një paraqitje të shkëlqyer në Ligën e Parë të Francës duke ngritur peshë publikun në fitoren e vështirë, por tepër të rëndësishme të Lionit ndaj Olimpikut të Marsejës. Shaqiri shënoi në minutën e 76-të, ndërsa shërbeu Musa Dembelenë në minutën

Vazhdoni leximin →

Xherdan Shaqiri i pafat, por Stoke mund Arsenalin…

Stoke City e ka mposhtur 1:0 Arsenalin në javen e dytë në Premierligë dhe Jese provon shijen angleze. Arsenali e nisi mirë sezonin në Premierligë duke e mposhtur 4:3 Leicester Cityn, por në javen e dytë është ndalur në udhëtim te Stoke City, duke u mposhtur 1:0. Golin e vetëm në këtë ndeshje e shënoi

Vazhdoni leximin →