Wirtz nuk largohet nga Bayer Leverkusen

Ylli i Bayer Leverkusen-it, Florian Wirtz, nuk do të largohet nga kampionët e Gjermanisë këtë verë. Mediet gjermane bëjnë me dije se talenti 20-vjeçar do të jetë në dispozicion të trajnerit Xabi Alonso edhe për sezonin e ardhshëm. Në një situatë të tillë, klubi që ka shfaqur më shumë interes për mesfushorin gjerman, Bayern Munich

Vazhdoni leximin →

“Kushton 150 mln €”, pendohet CEO i Leverkusenit: Gabova

Pavarësisht moshës së re, Florian Wirtz është një nga lojtarët më të rëndësishëm të Bayer Leverkusenit. Që fitoi titullin e parë kampion në Gjermani. Skuadra e Xabi Alonsos nuk është mposhtur ende për këtë sezon, teksa po tenton të sigurojë edhe trofetë e Europa League dhe Kupës së Gjermanisë. “Kurrë mos thuaj kurrë në merkato, por një gjë

Vazhdoni leximin →

Leverkusen kërkon 150 milionë për Wirtz

Florian Wirtz magjepsi botën e futbollit në sezonin e mrekullueshëm të Bayer Leverkusen. Emri i tij përfundoi në listën e objektivave të ekipeve më të mëdha evropiane, teksa për Radio Marca, drejtori i “Aspirinave”, Fernando Carro, foli për merkaton. “Kurrë mos thuaj kurrë në tregun e transferimeve, por një gjë është e sigurt: nuk do

Vazhdoni leximin →

Xabi Alonso tenton të bindë Writz të qëndrojë

Florian Wirtz po shkëlqen këtë vit në Bundesliga me Bayer Leverkusen. Mesfushori gjerman ka shënuar 7 gola dhe ka dhuruar 10 asistime në 27 ndeshje në kampionat, duke e bërë atë një nga më produktivët në të gjithë Evropën. Sipas raportimeve të medieve gjermane, kjo performancë e 20-vjeçarit nuk u ka shpëtuar Manchester City-t dhe

Vazhdoni leximin →

Bayer duhet të bëjë kujdes, Barcelona i shënjestron talentin

Barcelona është në krozë financiare por kur bëhet fjalë për talente të kalibrit botëror, klubi katalan nuk kursehet. Planifikon të blejë kartonin e Joao Felix aktualisht në huazim por nuk do të ndalet me kaq pasi sulmuesi tjetër në shënjestër të klubit spanjoll është talenti i akademisë së Bayer Leverkusen, Florian Wirtz. 20-vjeçari po shkëlqen

Vazhdoni leximin →