Union Berlin me zv.trajnere femër

Mari Luis Eta do të jetë zëvendësja e Marko Grote, trajnerit të ri të Union Berlin. Emërimi i teknikut përfaqëson dicka historike në Europë, asnjë vajzë nuk ishte ulur ndonjëherë në stol në një nga 5 kampionatet kryesore të meshkujve.  Eta dhe Grote, të cilët u thirrën për të zëvendësuar të shkarkuarin Urs Fischer me

Vazhdoni leximin →

Union Berlin ka fansat më besnikë në botë

Union Berlin nuk po kalon një moment aspak të mirë pavarësisht blerjeve në merkaton e verës. Dashuria e pakushtëzuar e tifozëve të skuadrës kryeqytetase nuk është justifikuar nga skuadra që mes kampionatit dhe Champions League ka regjistruar 10 humbje rresht. Por cila është ideologjia dhe filozofia e klubit gjerman, tifozët e të cilit në ndeshjen

Vazhdoni leximin →

“Santiago Bernabeu” me një rekord të ri

Stadiumi i Realit të Madridit, Santiago Bernabeu është përuruar me një rekord të veçantë. 500 milionë euro ka kushtuar për t’u transformuar në një kompleks të gjeneratës së re por nuk bëhet fjalë për këtë. Në ndeshjen kundër Union Berlin, mbrojtësi Lucas Tousart, mori një karton të verdhë pas vetëm 40 sekondash lojë për një

Vazhdoni leximin →

“Pasardhësi” i Didier Drogba kalon tek Union Berlin

Vetëm 6 muaj pjesë e “bluve” të Çelsi, sulmuesi nga Bregu i Fildishtë, i cili konsiderohej si “pasardhësi” i “legjendës”, Didier Drogba, David Fofana është pranë largimit në huazim drejt Bundesligës gjermane, aty ku e pret skuadra e Union Berlin. Sulmuesi 20-vjeçar është shumë pranë kalimit te klubi nga Berlini vetëm për sezonin e ardhshëm,

Vazhdoni leximin →