FIFA mund të zhbllokojë Rusinë

FIFA mund t’i japë fund bllokimit të plotë ndaj ekipeve ruse dhe bëhet fjalë për ekipet ruse të 17-vjeçarëve. FIFA dhe UEFA reaguan ndaj pushtimit të Ukrainës në 2022 duke e përjashtuar Rusinë nga play-off-et e Kupës së Botës. Rusëve iu ndalua hyrja në fushatën kualifikuese të Euro 2024 dhe të gjitha skuadrat e klubeve

Vazhdoni leximin →

U-17/ Shqipëria mposht 2-0 Maltën në miqësore

Shqipëria U-17 fitoi me rezultatin 2-0 ndeshjen e parë miqësore të muajit shtator kundër Maltës. Në takimin e luajtur në ‘Shtëpinë e Futbollit’ pasditen e sotme, kuqezinjtë e drejtuar nga trajneri Ardi Behari bindën jo vetëm me rezultat e gola, por edhe me paraqitjen e tyre mjaft të mirë. Oresti Rifa e Matias Gici realizuan

Vazhdoni leximin →

FSHF kërkon europian në kohën e klubeve pa stadiume

Në një kohë që Erzeni i luan ndeshjet si pritës në Rrogozhinë, Dinamo nuk ka një shtëpi ndërsa Tirana endet sa në “Selman Stermasi”, Elbasan dhe “Arenën Kombëtare”, FSHF e hedh shikimin më gjerë.  Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të shqyrtojë në mbledhjen e radhës së 26 shtatorit kandidaturat për organizimin e Kampionatit Europian U-17

Vazhdoni leximin →