Euroliga si kampionati turk, tri fitore të Stambollit jashtë fushe!

Ishte vërtet një mbrëmje e veçantë kjo e fundit në Euroligën e basketbollit për meshkuj. Tri skuadrat turke arritën fitore në ndeshjet e dyta çerekfinale, madje që të gjitha jashtë fushe dhe ndaj kundërshtarëve tepër të fortë. Fenerbahçse mori suksesin e dytë radhazi në Athinë ndaj Panathinaikosit, nën drejtimin e mjeshtrit të stolit, Zheljko Obradoviç.

Vazhdoni leximin →

Tifozet e Napolit gjakosen nga tifozët turq

Pas përleshjes që ndodhi në fushë tek ndeshja e të rinjve Beshiktash-Napoli, në prag të ndeshjes së madhe që do të luhet sonte në Stamboll në kuadrin e Ligës së Kampioneve, janë shtuar tensionet midis tifozerive. Mediat njoftojnë  se tifozë të Napolit janë dhunuar dhe gjakosur nga tifozët turq të Beshiktashit ku disa prej tifozëve

Vazhdoni leximin →