Tifozet e Napolit gjakosen nga tifozët turq

Pas përleshjes që ndodhi në fushë tek ndeshja e të rinjve Beshiktash-Napoli, në prag të ndeshjes së madhe që do të luhet sonte në Stamboll në kuadrin e Ligës së Kampioneve, janë shtuar tensionet midis tifozerive.

Mediat njoftojnë  se tifozë të Napolit janë dhunuar dhe gjakosur nga tifozët turq të Beshiktashit ku disa prej tifozëve napolitanë kanë marrë edhe plagë në trup. Në foto deshmohet qartë. Ndeshja Beshiktash-Napoli po luhet në orën 18:45.