Tonali mund të përballet me dënim tjetër

Mesfushori i Newcastle, Sandro Tonali, është sërish nën hetim për thyerjen e rregullave të Federatës Angleze të Futbollit sa i përket vënies së basteve. Ai akuzohet se e ka shkelur rregulloren e Federatës Angleze 50 herë gjatë periudhës 12 gusht 2023- 12 tetor 2023, ndërsa 23-vjeçari ka kohë deri më 5 prill 2024 që t’u

Vazhdoni leximin →

Zyrtare, tonali 10 muaj pezullim

Merret vendimi përfundimtar për Sandro Tonalin. Mesfushori italian, pjesë e Newcastle në Premier League, luante baste sportive në kompani ilegale. 23-vjeçari pranoi përpara autoriteteve se ishte i varur nga bixhozi, madje bëri të ditur se ka luajtur edhe ndeshje të Milanit, ish-skuadrës së tij. Në bazë të marrëveshjes me prokurorinë, Tonali është pezulluar me 10 muaj, dhe

Vazhdoni leximin →

Tonali, 10 muaj pezullim

Tonali dhe Prokuroria do të zyrtarizojnë akordin sipas të cilit lojtari pranon fajësinë për akuzat e ngritura vetëm pak ditë më parë. Mesfushori italian ka pranuar se ka varësi nga kumara dhe tani pret të qëndrojë për gati dhjetë muaj jashtë fushave të futbollit. 23-vjeçari humb edhe Europianin e 2024-ës nëse Italia do të arrinte

Vazhdoni leximin →

Tonali pret dënimin nga Federata Italiane

Momente vendimtare për karrierën e mesfushorit italiajn, Sandro Tonali i cili do të mësojë dënimin që do të marë pasi cilësohet fajtor për baste të jashtëligjshme. Avokatët e mesfushorit trokitën në të hënën me Zyrën e Prokurorit të FIGC për të diskutuar përfundimisht marrëveshjen e fajësisë së klientit të tyre. Një marrëveshje që dyja palët

Vazhdoni leximin →

Tonali pranon bastet për Milanin

Risi të mëdha dhe tronditëse në lidhje me rastin “Tonali”. Ish-mesfushori i Milanit ka pranuar se ka vendosur baste për ndeshjet e luajtura nga kuqezinjtë dhe ka vendosur të bashkëpunojë me autoritetet për të hedhur sa më shumë dritë në këtë çështje. Lojtari i Newcastle e ka bërë deponimin e tij përpara prokurorëve në Torino

Vazhdoni leximin →

Tonali në telashe, vendos bast për Milanin

Nikolo Faxholi ka bashkëpunuar me drejtësinë dhe për këtë motiv mori një dënim të reduktuar. 7 muaj jashtë fushave dhe pesë muaj të tjerë do t’i shlyej në forma alternative. Krejt ndryshe do të jetë situata e Sandro Tonalit. Mesfushori i Njukasëllit ka qenë ditën e djeshme për disa orë me prokurorët e çështjes madje sipas

Vazhdoni leximin →

Bastet, Tonali rrezikon 3 vite pezullim

Sandro Tonali i Newcastle United mund të përballet me një pezullim të mundshëm deri në tre vjet për shkak të hetimit për baste të paligjshme. Krahas tij, në këtë hetim të nisur nga Federata Italiane e Futbollit (FIGC) është përfshirë edhe Nicolo Zaniolo, aktualisht i huazuar në Aston Villa. Ata u larguan nga kampi stërvitor

Vazhdoni leximin →