Klej Tompson shkatërron Lejkërsat me tripikësha

Njëri nga “Vëllezërit Splash” ishte i shkëlqyer në ndeshjen e dytë të serisë gjysmëfinale të plej ofit në NBA. Golden Stejti triumfoi 127-100 ndaj Lejkërsat dhe Klej Tompson ishte më i miri në fushë me 30 pikë dhe 8 kosha tripikësh. Tashmë seria gjysmëfinale e Perëndimit është në barazim 1-1, me ndeshjen e tretë që

Vazhdoni leximin →

Ishte një mbrëmje e yjeve me pikë të shumta në NBA

Janis Adetokumbo arriti në 46 pikë për Miluokin dhe fitoi. Xhejlën Braun arriti në 43 pikë për Boston Sëlltiksat, ndonëse rekordmenët e titujve u mundën në shtëpi nga Hjustoni 111-109. Finlandezi Lauri Markanen realizoi 38 pikë për Juta Xhazin në humbjen 115-119 në shtëpi ndaj Majemit (Batler pati 24). Trej Jang i Atlantës shënoi 41

Vazhdoni leximin →

Adetokumbo fiton betejën me Kërrin dhe Tompsonin!

Një kampionat i ashpër dhe me shumë ulje-ngritje. Golden Stejti nuk është ajo skuadra kampione siç u tregua vjet, e pavarësisht ndonjë kulmi, nuk po e ngre shumë kokën. Kështu i ndodhi edhe në duelin në fushën e Miluokit, ish-ekipit kampion, të cilin e humbi 111-128. Vendosi i gjithë Miluoki, por sidomos Janis Adetokumbo që

Vazhdoni leximin →