Frikë për Tevez, çau vetullën pasi i ra të fikët

Momente frike të përjetuara në familjen e Carlos Tevez, pasi ish-sulmuesit të Man Cityt, Man United e Juventusit i ka rënë të fikët në shtëpi, por fatmirësisht e ka marrë veten. Apache”, aktualisht trajner i Independientes, ka qenë viktimë e një sëmundjeje në orët e fundit e cila ka shkaktuar mjaft shqetësim.Sipas asaj që është

Vazhdoni leximin →

Tevez fut mësimin në futboll

Deklarata të bujshme nga Carlos Tévez, i cili ankohet për nivelin e dobët intelektual të lojtarëve të tij. Ish-kampioni argjentinas, tashmë trajner i Independientes, gjatë një interviste për El Nueve ka rrëfyer disa episode të cilat nxjerrin në pah edhe problemet sociale  që ekzistojnë në Argjentinë. “Në stërvitje unë bëj disa ushtrime shpejtësie të cilat

Vazhdoni leximin →

Karlos Tevez sulmon Paris SG për Lionel Mesin

Ish-sulmuesi i Mançester Sitit, Mançester Junajtidit dhe Juventusit, si dhe i kombëtares së Argjentinës, kritikoi ashpër klubin francez për sjelljen ndaj Lionel Mesit. Mesi u detyrua të kërkonte falje pasi bëri një udhëtim pa lejen e Paris SG për në Arabinë Saudite, për shkak të një kontratë publicitare. Karlos Tevez deklaroi se PSG u soll

Vazhdoni leximin →

Vdekja e babait i jep fund karrierës së Karlos Tevezit

Ka qenë një futbollist i shkëlqyer për kohën që luajti dhe kjo vazhdoi të paktën deri vjet në qershor. Karlos Tevez fitoi mjaft me Mançester Junajtidin, Mançester Sitin e Juventusin, si dhe veshi fanelën e Boka Juniorsit, por tashmë në moshën 38-vjeçare ka vendosur t’i japë fund me futbollin. Sulmuesi argjentinas ka deklaruar se nuk

Vazhdoni leximin →