Vdekja e babait i jep fund karrierës së Karlos Tevezit

Ka qenë një futbollist i shkëlqyer për kohën që luajti dhe kjo vazhdoi të paktën deri vjet në qershor. Karlos Tevez fitoi mjaft me Mançester Junajtidin, Mançester Sitin e Juventusin, si dhe veshi fanelën e Boka Juniorsit, por tashmë në moshën 38-vjeçare ka vendosur t’i japë fund me futbollin. Sulmuesi argjentinas ka deklaruar se nuk

Vazhdoni leximin →