F1, testet në Bahrein mbyllen nën shenjën e Red Bull

Testet zyrtare parasezonale të Botërorit të Formula 1 në Bahrein u mbyllën nën shenjën e Red Bull. Skuderia austriake dominoi në pistën e Sakhirit si në sesionin e paradites ashtu edhe atë të pasdites teksa regjistroi kohën më të shpejtë në ditën e fundit. Ishte Max Verstappen ai që mundësoi që Red Bull të mbyllte

Vazhdoni leximin →

F1, testet në Bahrein, Mercedes ‘ringjallet’ me Bottas

Pas një fillimi të vështirë, Mercedes kthehet të pozicionohet përpara të gjithëve në klasifikimin e kohëve të regjistruara në ditën e dytë të testeve që po zhvillohen në pistën e Sakhirit në Bahrein. Ishte Valtteri Bottas ai që i zbardhi faqen skuderisë gjermane teksa e përshkoi pistën me kohën 1 minutë, 30 sekonda e 289

Vazhdoni leximin →

Napoli, testet e reja me tamponë, të gjithë negativë

Napoli u zgjua këtë të shtunë më një lajm të mirë; të gjithë testet me tamponë të kryer nga skuadra përpara ndeshjes me genoan, rezultuan negativë dhe të gjithë lojtarët përvec Koulibaly e Ghoulam dhe Fabian Ruiz u  vunë në dispozicion të trajnerit Gattuso për këtë ndeshje. Koulibaly dhe Ghoulam rezultuan pozitivë me Covid në

Vazhdoni leximin →

UEFA dhe protokolli anticovid; janë kryer mbi 40 mijë teste me tamponë

421 ndeshje, 41513 teste antiCovid. UEFA bëri të ditur të dhenat e regjistruara në periudhën pas karantinimit të fundit të sezonit të kaluar dhe të fillimit të atij aktual duke shpjeguar edhe protokollin sanitar të aplikuar për të evituar përhapjen e coronavirusit mes futbollistëve. Në një videodokumentar të titulluar ‘The Bubble’ tregohen të gjitha fazat

Vazhdoni leximin →

Genoa, testi i dytë me tampon për 10 futbollistë, të gjithë ende pozitivë

Nëpërmjet një komunikate zyrtare, Genoa bëri të ditur se asnjë nga 17 futbollistët pozitivë në testet për Covid-19 ka rezultuar negativvë në tamponët e radhës. Ashtu sic është komunikuar më parë futbollistët e prekur nga coronavirusi te Genoa janë: Valon Behrami, Davide Biraschi, Petar Brlek, Francesco Cassata, Domenico Criscito, Mattia Destro, Lukas Lerager, Darian Males,

Vazhdoni leximin →