Ten Hagu merr “bekimin” e Fergusonit, por jo “tharësen e flokëve”!

Në Angli është përdorur kjo shprehje gjatë kohës së “mbretërimit” të Sër Aleksit tek Mançester Junajtidi, duke pasur parasysh stilin e ashpër të skocezit në raport me lojtarë të ndryshëm. Ajo që ne në shqip e cilësojmë “dorë e hekurt” apo “dush i ftohtë” për anglezët është “tharëse e flokëve” (hairdryer), dhe kështu bënte Fergusoni.

Vazhdoni leximin →

Erik Ten Hag: Kristiano Ronaldo nuk është në shitje!

Kur skuadra u ngjit në aeroplanin për në Azi, ai nuk ishte. Kristiano Ronaldo padyshim cilësohet mungesa e madhe e Mançester Junajtidit, ndërsa spekullimet për të ardhmen e tij janë të mëdha. Pasi shënoi 24 gola sezonin e kaluar, kur u kthye në “Old Traford” pas 12 vjetësh, superylli portugez me gjasë shprehu dëshirën për

Vazhdoni leximin →