Një dyshe lesbike spikat tek kombëtarja e femrave të Suedisë!

Në të vërtetë, vetëm njëra e vesh fanelën e verdhë sepse e përfaqëson zyrtarisht. Flasim për njërën nga udhëheqëset e ekipit të Suedisë në futboll për femra, mbrojtësen Magdalena Erikson, e cila spikat sepse ka një të dashur gjithashtu femër. Kjo e dashur është futbollistja e Danimarkës, Pernilë Harder, dhe çifti lesbik ka 8 vjet

Vazhdoni leximin →

Ah Ibra, nuk ndryshove as tani që je 40 vjeç!

Ylli i Milanit nuk do të mundë të luajë në ndeshjen e parë të plej ofit të Botërorit për Suedinë. Zllatan Ibrahimoviç është dënuar pas një ndërhyrjeje të keqe dhe të fshehtë ndaj kapitenit të Spanjës, Azpilikueta, në ndeshjen e tyre të eleminatoreve në Sevilje. Ibra hyri në fushë në 73’ duke mos lënë gjurmë

Vazhdoni leximin →

Mos vallë kombëtarja është e tepërt për Ibrahimoviçin?!

Humbja në Gjeorgji ishte e rëndë, së pari për diferencën në cilësi mes dy ekipeve, dhe pastaj për faktin se rrezikohet kualifikimi në finalet e Kupës së Botës. Suedia pësoi një disfatë të papritur në Tbilisi dhe Zllatan Ibrahimoviç u duk si “peshku pa ujë” me fanelën e kombëtares. i rikthyer tek Suedia pas një

Vazhdoni leximin →