Pele thotë që nga spitali se është i fortë dhe optimist

Vërtet që kimioterapinë mund t’ia kenë ndërprerë, por gjithsesi në Sao Paolo burojnë edhe lajme të mira. Vetë legjenda e futbollit, Pele, botoi një mesazh në Instagram (ndoshta me ndihmën e së bijës) duke sqaruar se “jam i fortë, dhe me shpresë pasi mora mjekimin si zakonisht”. Ish-ylli brazilian i futbollit falenderoi personelin e spitalit

Vazhdoni leximin →

Ish presidenti i FIFA, Sepp Blatter shtrohet në spital

Ish presidenti i FIFA, Joseph Blatter është shtruar në spital. Lajmi bëhet I ditur nga e përditshmja zvicerane ‘Blick’ që citoi vajzën e ish kreut të qeverisë së futbollit evropian pa e specifikuar motivin e këtij shtrimi ‘Babai im është në spital. Po përmirësohet cdo ditë, por ka nevojë për kohë dhe pushim-tha Corinne Blatter

Vazhdoni leximin →

F1, Frank Williams në spital, në gjendje stabël

Bota e Formula 1 është në ankth për Frank Williams. Themeluesi i skuderisë historike u dërgua në spital dhe gjendja e tij për momentin përkufizohet stabël. Ishte vetë skuadra Williams që konfirmoi gjithcka nëpërmjet një komunikate ku specifikonte se nuk dëshironte të jepte asnjë lloj detaji për këtë cështje. ‘Gjendja shëndetësore e Fran është cështje

Vazhdoni leximin →

Argjentinë, ish trajneri Sabella shtrohet në spital

Ish trajneri i përfaqësueses argjentinase, Alejandro Sabella është shtruar në spital në një klinikë private në Buenos Aires pasi nuk u ndje mirë dhe shkaku është i panjohur. Lajmi u publikua nga e përditshmja argjentinase ‘Clarin’ në versionin online të saj. Në lajmin e publikuar nga kjo e përditshmeje shkruhej se Sabella nuk u ndje

Vazhdoni leximin →