Prag Izrael-Shqipëri, a mundet ekipi i Rejës të përsërisë triumfin e De Biazit?!

Përgatitjet tashmë kanë përfunduar. Kombëtarja shqiptare besohet se është stërvitur siç duhet për ndeshjen e sotme në fushën e Izraelit ku synohet vetëm fitorja. Është sfida e parafundit në grup në Ligën e Kombeve, por vjen në një moment aspak të volitshëm. Kuqezinjtë kanë 6 mungesa të sigurta si Gjimshiti, Kumbulla, Dermaku, Bare, Çekiçi e

Vazhdoni leximin →

Veç një trukim në futbollin shqiptar? Ndërkombëtarët i ngjajnë SPAK-ut për korrupsionin!

Është një nga sëmundjet e shekullit, nga e cila nuk kemi si të shpëtojmë. Trukimet e ndeshjeve sollën një rrëzim të madh në futbollin shqiptar, atë të Skënderbeut, ndërsa sipas një kompanie të specializuar botërore, këtë vit duhet të ketë ndodhur një tjetër rast. Raporti i Integritetit i Shoqatës Ndërkombëtare të Integritetit të Basteve bën

Vazhdoni leximin →

Prag Spanjë-Shqipëri, me Brojen e Cikalleshin kundër “mallkimit” iberik!

Kanë kaluar katër vjet e gjysmë që nga përballja e fundit. Kombëtarja shqiptare kthehet në Spanjë pas disfatës 0-3 ndaj “Furive të Kuqe” në sfidën eliminatore të Kupës së Botës 2018. Trajneri është po italian, veçse në vend të Panuçit në stol kemi Edi Rejën, ndërsa kundërshtari ka ndryshuar shumë. Kuqezinjtë luajnë miqësoren e sotme

Vazhdoni leximin →

Një komentator vazhdon të përçajë shqiptarët që “t’i hajë ujku”!

Kënaqësia për ekipin tënd mund të shprehet padyshim edhe çmendurisht pas një goli. Pavarësisht nëse dikush mund të pëlqejë një komentim me shkalafitje më të paktë të zërit, sërish është normale që një komentator televiziv të gëzohet në këtë mënyrë si Andin Lokaj kur shënon Kosova. Gjithsesi, të duash ekipin tënd dhe të urresh e

Vazhdoni leximin →