Formula 1, Ferrari paska 5 arsye për fitoren në Spanjë!

Një gazetë gjermane, natyrshëm, do t’i hedhë sytë më shumë tek Sebastian Fetel, gjithnjë kur shkruan për Ferrarin. Gazeta “Bild” tregohet shumë optimiste për katër herë kampionin e botës dhe shanset e tij për fitore në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1, këtë të diel. E përditshmja bulevardeske rreshton 5 arsye që, sipas

Vazhdoni leximin →

Një profesor i njohur gjerman jep shpresa për Shumaherin

Profesori Marik Oberman, drejtor i qendrës së neurologjisë të klinikës “Asklepios”, dha, këto ditë, shpresa të reja për përmirësimin e gjendjes së automobilistit legjendar të “Formulës 1”, Mihael Shumahër, dhe kthimin e tij në jetën normale. Ai vuri në dukje se 30-40 për qind e pacientëve që ndodhen në koma, si Shumaheri, pas fatkeqësisë që

Vazhdoni leximin →