Dënohet “kanibali” i Lacios, por jo “kasapi” Vardi i Leisterit!

Drejtësia sportive italiane mori masë për futbollistin spanjoll Patris që kafshoi kundërshtarin në ndeshjen ndaj Leçes. Bëri mirë natyrisht, ndërsa u kujtuan bëmat e Luis Suarezit, që tek Barcelona të paktën ka rënë “squkë”. U dënua edhe lojtari i Arsenalit, Nketiah, për një ndërhyrje të ashpër ndaj kundërshtarit në duelin kundër Leisterit, por sulmuesit kryesor

Vazhdoni leximin →

Iu hakërrye arbitrit; Neymar I shpëton sanksionit nga Ligue 1

Neymar mori dhuratën më të mirë për 28 vjetorin e lindjes nga Liga Profesioniste e Futbollit në Francë. Sulmuesi Brazilian I shpëtoi ndëshkimit nga ky institucion dhe Komisioni I Disiplinës në Federatën Franceze të Futbollit vendosi të mos e thërrasë për të sqaruar përplasjen me arbitrin e ndeshjes mes Paris Saint Germainit dhe Montpellier në

Vazhdoni leximin →

A do ta shpëtojnë Moxhi, Iulianon, dhe Merveil, Tiranën?!

Dy ngjarje tërheqin vëmendjen në futbollin shqiptar këto kohë. Së pari, që Partizani ka vendosur të ndërtojë një klub europian duke afruar një personalitet të madh (edhe pse të njollosur) si Luçiano Moxhi. Së dyti, që Tirana arriti më në fund të përfitonte një shumë të konsiderueshme parash nga transferimi i një lojtari, siç është

Vazhdoni leximin →

Babaxhani Del Boske s’fal: Barcelona ka shpëtuar nga Nejmari!

Saga e transferimit e quajtur “Nejmar” i dha një diimension të ri lojës së futbollit, kur është fjala për paratë, por, ndërkohë, ajo preku mjaft tifozë, sidomos, ata të Barcelonës që shihnin te Nejmari trashëgimtarin e Lionel Mesit. Duke qenë se transferimi në fjalë kapi një shumë astronomike prej 222 milionë eurosh, përshtypjet dhe reagimet

Vazhdoni leximin →