Roma shkarkon trajnerin Jose Mourinho

Tërmet në kampin e Romës: është shkarkuar nga detyra e tij trajneri Jose Mourinho. Fatale për portugezin ka qenë humbja e fundit në kampionat në “San Siro” përballë Milanit. “Roma njofton se Jose Mourinho dhe bashkëpunëtorët e tij teknikë do të largohen nga klubi. E falenderojmë trajnerin në emër të klubit të Romës për pasionin

Vazhdoni leximin →

Kosova, largohet Primoz Gliha

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar opinionin se me përfundimin e ciklit kualifikues për Kampionatin Evropian 2024, ka përfunduar edhe marrëveshja me trajnerin e deritanishëm Primoz Gliha. E pesta në grupin I me 11 pikë në 10 ndeshje, Kosova dështoi në misionin për të rikuperuar sa më shumë pozicione në eleminatoret e Gjermani

Vazhdoni leximin →

Napoli, Garcia në “fije të perit”

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka vënë në pikëpyetje të ardhmen e trajnerit Rudi Garcia pas startit të dobët të sezonit nga Napoli, raportojnë mediat italiane. Napolitanët të cilët ishin një nga skuadrat më të ‘frikshme’ në Evropë nën drejtimin e Luciano Spallettit sezonin e kaluar, aktualisht gjenden në vendin e pestë në tabelën

Vazhdoni leximin →

Jose Mourinho rrezikon shkarkimin

Në Itali janë të sigurt që Jose Mourinho i ka ditët të numëruara. Corriere Dello Sport shkruan se trajneri portugez mund të shkarkohet nëse Roma humbet në Cagliari. Presidenti Dan Friedkin e ka gati emrin e zëvendësuesit dhe bëhet fjalë për gjermanin Hans Dieter Flick. Tashmë mbetet për t’u parë nëse Jose do ta kalojë

Vazhdoni leximin →

Halili me deklaratë anormale për Orges Shehin

  Në deklaratën përpara mediave ku gradoi Julian Ahmatajn dhe i hoqi spaletat Orges Shehit, presidenti i Tiranës, Refik Halili ka folur me fjali deri diku anormale duke aluduar edhe për tradhëti nga ana e trajnerit që e shpalli Tiranën kampione dy sezone më parë. Për sa kohë do të jetë pezullimi i Shehit? Ju

Vazhdoni leximin →

Gjermania, shkarkohet trajneri Hansi Flick

Hansi Flick nuk është më trajner i Gjermanisë. Lajmi është dhënë nga Federata, me një njoftim zyrtar.  Ky vendim ka ardhur për shkak të rezultateve të fundit, të cilat kanë qenë të dobëta. Tekniku 58-vjeçar numëron 25 ndeshje në krye të Kombëtares së “Panzerave”, ku ka marrë mesatarisht 1.72 pikë për ndeshje. Në 6 ndeshjet

Vazhdoni leximin →

Kur del kampion është mirë apo është keq ?

Vite më parë, kur Tirana doli kampion me Sulejman Starovën, gjëja e parë që ndodhi pas titullit ishte..shkarkimi i trajnerit. Kur e pyetën “viktimën kampione” se ç‘ishte kjo hata, përgjigja ishte pikante: “ Më duket se nuk donin të dilnin kampion..” Kjo histori është freskuar këto ditë, sepse Partizani i sapo shpallur kampion, fshesën e

Vazhdoni leximin →