Serbia dhe Rusia kërkojnë të luajnë një miqësore

Serbia, në funksion të Kampionatit Europian në verën e vitit 2024 në Gjermani, po planifikon një ndeshje miqësore me Rusinë marsin e ardhshëm, por takimi do të mbahet vetëm nëse arrin autorizimin nga UEFA dhe FIFA. Siç njofton Federata Serbe e Futbollit, ndeshja, nëse jepet drita jeshile, do të luhet më 21 ose 22 mars

Vazhdoni leximin →

Hungaria dhe Serbia kualifikohen në Euro 2024

Hungaria siguroi këtë të dielë një vend në Europianin Gjermani 2024, ndërsa bindi me rezultatin 3-1 ndaj Malit të Zi, me këta të fundit që eliminohen në fazën e grupeve. Sfida foli më shumë për hungarezët, ndonëse ishin miqtë ata që gjetën të parët rrugën drejt rrjetës, duke shënuar në minutën e 36’ me Rubezic

Vazhdoni leximin →

UEFA mbyll stadiumin e Serbisë

UEFA ka urdhëruar Serbinë që ndeshjen e fundit kualifikuese në shtëpi për Kampionatin Evropian të luajë në një stadium bosh. Organi qeverisës i futbollit evropian gjobiti Federatën Serbe të Futbollit me 90 mijë euro, për sjelljen e keqe të tifozëve gjatë ndeshjes kualifikuese të Euro 2024 kundër Malit të Zi më 17 tetor. Vendimi nënkupton

Vazhdoni leximin →

Grekët dalin në origjinë, “Kosova është Shqipëri”, reagon AEK

Klubi grek, AEK, ka reaguar për banerin “Kosova është Shqipëri”, të shfaqur të enjten gjatë ndeshjes së Ligës së Evropës me Ajax-in. Klubi ka paralajmëruar largimin e përjetshëm nga stadiumi të përgjegjësve dhe ky është një reagim i pritshëm pasi tifozët grekë njihen për qëndrime anti-Kosovë dhe baneri që mbështeste Kosovën ishte si një rrufe

Vazhdoni leximin →

Botërori i Katarit dhe Infatinos, autogol apo gol kur vritet një komb….

Botërori i Katarit është pagëzuar “botërori i mrekullive”, por ajo që ndodhi në ndeshjen Zvicër-Serbi me tifozët e të dyja skuadrave është një mrekulli më vete! Tifozët serbë u shfrenuan botërisht duke sharrë dhe duke hedhur parrulla ekstreme si “vritini shqiptarët”, kurse tifozët shqiptarë të Zvicrës nuk u lejohej të luanin as me gishtat e

Vazhdoni leximin →