Në Serbi sulmojnë “budallenjtë” e Zvezdës, por klubi fitoi mbi 10 milionë euro!

Ja pra që nuk qenkan kaq të pavlerë! Kampionia vërtet mbeti jashtë derës së madhe të Europës, Championsit, por gjithsesi, kritikat që po i bëhen Crvena Zvezdës në Serbi janë tepër të skajshme. Tifozët kanë sulmuar në rrjetet sociale sulmuesin Milan Pavkov që shënoi autogolin që barazoi ndeshjen me Makabin 2-2, ndërsa kishte hyrë si

Vazhdoni leximin →

Gjokoviç synon të barazojë Borgun, Samprasin dhe Federerin!

Janë vetëm 3 legjenda të mëdha që kanë arritur të fitojnë 4 herë radhazi në Uimbëlldon, dhe sipas kronologjisë kohore janë suedezi Bjorn Borg, amerikani Pit Sampras dhe zvicerani Rozher Federer. Novak Gjokoviç shpreson t’u ngjajë atyre dhe ta fitojë edhe ai Grand Slemin e katërt radhazi në bar. Deri tani është shumë mirë pasi

Vazhdoni leximin →

Alarm në derbin e Beogradit, epidemiologu kritikon Partizanin dhe Crvena Zvezdën

Predrag Kon, epidemiologu serb nënvizoi  gjatë një programi televiziv se  eventet sportive duhet të zhvillohen nën kushte të caktuara përsa u përket tifozëve të pranishëm në stadium dhe zbatimit të distancimit fizik. Ishin të shumta ndeshjet të rëndësishme të zhvilluara pas pandemisë që u konsideruan si evente të rrezikshma nga shumë persona për shkak të

Vazhdoni leximin →