Në Serbi ka një stadium me qëndër tregtare brenda

Në botë janë të rrallë stadiumet me qëndra tregtare brenda por që të presë edhe ndeshje të UEFA Champions apo Europa League, në planet është vetëm një i tillë dhe ndodhet në Serbi. Bëhet fjalë për  Voždovac Stadium me kapacitet rreth 5100 tifozë dhe në majë të shkallëve të tribunës ka të ndërtuar një qëndër

Vazhdoni leximin →

Në Serbi nuk harrojnë Shqipërinë

Serbia shmangu Shqipërinë në Euro 2024, teksa në fazën e grupeve do të përballet me Danimarkën, Anglinë dhe Slloveninë. Gjithsesi, në Serbi nuk harrojnë kuqezinjtë asnjëherë. Kurir shkruan: Serbia zbulon rivalët, Kroacia kundër Shqipërisë dhe dy gjigandëve. Kujtojmë që goglat vendosën ekipin e Silvinhos ndaj Italisë, Kroacisë dhe Spanjës. Vlen të theksojmë se ekzistonte mundësia

Vazhdoni leximin →

Serbët mërziten me tifozët e AEK

AEK priti Ajax në ndeshjen e javës së dytë të Grupit B të Ligës së Evropës në praninë e 30 mijë tifozëve. Ndeshja përfundoi 1-1 pasi Steven Berwijn shënoi një penallti për Ajax në minutën e 30-të dhe Domagoj Vida i barazoi shifrat minutën e 74. Tifozët e AEK-ut në OPAP Arena kanë shfaqur një

Vazhdoni leximin →

Novak Djokovic në versionin ultranacionalist serb

Numri 1 i botës dhe njeriu që ka fituar më shumë se kushdo tjetër turne grand slam në botë, Novak Djokovic mund të jetë një kampion në fushën e lojës por jashtë saj ai e konsideron vetën një me terroristët e vendit të tij. Në të shkuarën e ka mbështetur shpesh herë qëndrimin ultranacionalist të

Vazhdoni leximin →

Në Serbi sulmojnë “budallenjtë” e Zvezdës, por klubi fitoi mbi 10 milionë euro!

Ja pra që nuk qenkan kaq të pavlerë! Kampionia vërtet mbeti jashtë derës së madhe të Europës, Championsit, por gjithsesi, kritikat që po i bëhen Crvena Zvezdës në Serbi janë tepër të skajshme. Tifozët kanë sulmuar në rrjetet sociale sulmuesin Milan Pavkov që shënoi autogolin që barazoi ndeshjen me Makabin 2-2, ndërsa kishte hyrë si

Vazhdoni leximin →

Gjokoviç synon të barazojë Borgun, Samprasin dhe Federerin!

Janë vetëm 3 legjenda të mëdha që kanë arritur të fitojnë 4 herë radhazi në Uimbëlldon, dhe sipas kronologjisë kohore janë suedezi Bjorn Borg, amerikani Pit Sampras dhe zvicerani Rozher Federer. Novak Gjokoviç shpreson t’u ngjajë atyre dhe ta fitojë edhe ai Grand Slemin e katërt radhazi në bar. Deri tani është shumë mirë pasi

Vazhdoni leximin →