Kosova sërish shkak bojkoti, serbët e Slovanit, “jo” ndaj Feronikelit!

Kanë mbërritur dhe janë gati për ndeshjen, ndërsa telashet nuk ndahen. Nëse je ekip nga Kosova, kombëtare apo klub, në ndeshje të veçanta të ndjekin problemet, siç ndodh edhe me sfidën e Feronikelit në Sllovaki ndaj Sllovanit të Bratislavës. Dy futbollistë dhe një ndihmëstrajner i skuadrës sllovake kanë refuzuar të luajnë ndaj shqiptarëve të Kosovës,

Vazhdoni leximin →

Serbët kanë mësuar shqip sa për të sharë Gjerdan Shaqirin!

Në adresë të futbollistit të Liverpulit, Gjerdan Shaqiri, tifozët famëkeq serbë të Crvena Zvezdës, “Delii”, lëshuan një numër të sharash në gjuhën shqipe që ata i kishin mesuar posaçërisht me rastin e ndeshjes së fundit të Ligës së Kampioneve në stadiumin “Enfild” mes Liverpulit dhe ekipit beogradas. Shaqiri është një nga lojtarët më të urryer

Vazhdoni leximin →

Ciro Blazheviç për shkarkimin e trajnerit të Serbisë, Muslin

Miroslav “Ciro” Blazhevic, një nga trajnerët më të mirë në hapësirat ish-jugosllave, njeriu, me të cilin Kroacia zuri vendin e 3-të në kampionatin botëror të vitit 1998, bëri një koment mjaft interesant për shkarkimin e trajnerit Slavoljub Muslin që e kualifikoi Serbinë, mbas kaq kohësh, në Botërorin e Rusisë. Por, pavarësisht nga kjo arritje, federata

Vazhdoni leximin →

Serbët…edhe shqiponjën e duan për vete!

Humbja me Spanjën paska qënë më e mallkuar sesa e denim ne. Nuk kemi lënë vetëm pikët, por kemi zbritur poshtë edhe në klasifikimin e FIFA-s.  Dhe fati duket më i keq kur shikon që komshinjtë “e këqinj” na parakalojnë duke bërë festë më shumë se sportive. Greqia dhe Serbia kanë lënë pas Shqipërinë, e

Vazhdoni leximin →