Damsgard, shkëlqimi i danezit që hyri rastësisht në Europian!

Quhet Mikel Damsgard dhe është një nga zbulimet më të mëdha të Euro 2020. Mesfushori 20-vjeçar i Danimarkës është një mrekulli brenda mrekullisë daneze në këtë kampionat, ndërsa shkëlqimi i tij ka lidhje së pari me fatkeqësinë e shokut të skuadrës, Kristian Eriksen. Vetëm pasi Erikseni u sëmur nga zemra dhe desh humbi jetën, trajneri

Vazhdoni leximin →

Sampdoria, Ranieri: Serie A e falsifikuar, kush ka kaluar Covid-19 e ka të vështirë

Claudio Ranieri thotë opinionin e tij në lidhje me rifillimin e kampionatit italian të futbollit dhe këtë e bën për të përditshmen italiane ‘Corriere Dello Sport’. ‘Do të jetë një kampionat i falsifikuar, anormal, por që duhet të përfundojë për arsye madhore-tha Ranieri-kështu që le ta mbyllim, na presin 2 muaj shumë intensivë. Për më

Vazhdoni leximin →

Makthi i Gabbiadinit: Po të mos kisha bërë testin me tampon..

Manolo Gabbiadini  është një prej futbollistëve të Serisë A që ka rezultuar pozitivë në testet për coronavirusin. Sulmuesi I Sampdorias kujton momentin kur mësoi këtë rezultat duke treguar eksperiencën e tij ‘Mbrëmjen e 10 marsit pata pak temperaturë, por nuk e mendova virusin-tregon Gabbiadini-kërkova dr. Baldarin mjekun e Sampdorias, por edhe në këtë rast nuk

Vazhdoni leximin →