Pajtim Kasami gjen skuadër, transferohet te Sampdoria

Sampdoria ka njoftuar zyrtarisht transferimin e mesfushorit shqiptar, Pajtim Kasami. Prej shumë muajsh sulmuesi ishte një lojtar i lirë dhe klubi nga Gjenova ka marrë firmën e tij duke mos paguar asnjë qindarkë për kartonin e lojtarit që ka përfaqësuar Zvicrën. Është vetë klubi italian që me anë të faqeve zyrtare që ka njoftuar nënshkrimin

Vazhdoni leximin →

Inter “blindon” portën, “zikaltërit” sigurojnë shërbimet e “gardianit” italian

Pas nënshkrimit në mënyrë zyrtare me “gardianin” zviceran të portës, Jan Somer, “zikaltërit” e Inter nuk janë ndalur, teksa kanë arritur marrëveshjen për transferimin e një tjetër portieri në “Meazza” për sezonin e ardhshëm. Bëhet fjalë për 26-vjeçarin italian të Sampdoria, Emil Audero, i cili do të kalojë tek Inter, me një formulë huazimi me

Vazhdoni leximin →

Ky Inter ngopet shpejt, titulli nuk fitohet kështu!

Barazimi në Gjenovë ndaj Sampdorias ishte i tillë që i bëri analistët dhe mediat që të mendonin se ekipi zikaltër nuk e ka vullnetin e duhur. “La Gazeta delo Sporti” shkruajti se rezultati 0-0 në “Marasi” tregoi nervozizmin, problemet e karakterit dhe faktin që sulmi mbetet thatë herë pas here. Tashmë, diferenca me Napolin është

Vazhdoni leximin →

Çfarë respekti për Vialin nga Sampdoria dhe Çelsi!

Të dy klubet morën leje për të bërë nderimet e rastit për legjendën e tyre dhe homazhet ishin drithëruese. Sampdoria në “Luixhi Ferraris” (apo “Marasi”) dhe Çelsi në “Etihad” të Mançesterit përkujtuan figurën e madhe të Xhanluka Vialit që u nga nga jeta në moshë të re, 58-vjeçare. Tifozët dorianë kishin vendosur lule dhe banderola

Vazhdoni leximin →