Shqipëria fiton 4 pozicione, FIFA e “shpërblen” për rezultatet pozitive

Barazimi në Pragë dhe fitorja në Tiranë me Poloninë, ndikojnë edhe në renditjen e Shqipërisë në FIFA. Në klasifikimin e përditësuar nga FIFA, Shqipëria  ka fituar tre vende krahasuar me korrikun, kur ishte renditja e fundit, me 1377.47 pikë, ndërkohë që Polonia pëson zbritje në vendin e 30-të, ndërsa Çekia mbetet në vendin e 37-ta.

Vazhdoni leximin →

Kombëtarja e Shqipërisë fiton tre vende në renditjen e FIFA

Fitoret në dy ndeshjet e qershorit për eliminatoret e Euro 2024 kundër Moldavisë dhe Ishujve Faroe kanë ngjitur kombëtaren e Shqipërisë në renditjen e FIFA-s. Në përditësimin e fundit të klasifikimit botëror, skuadra kuqezi ka fituar tre pozicione dhe mban vendin e 65-të. Një arritje e rëndësishme pas një periudhe aspak pozitive që ishte pasqyruar

Vazhdoni leximin →