Renditja UEFA, Juventus parakalon Realin, kryeson Bayern

Juventus parakalon Realin e Madridit në renditjen e UEFA falë fitores 3-0 ndaj Dinamos së Kievit në Ligën e Kampioneve dhe humbjes së Los Blancos ndaj Shakhtarit 2-0 në transfertën ukrainase. Tashmë bardhezinjtë e shohin veten në vendin e tretë duke e zbritur skuadrën merenges në vendin e katërt. Nuk ka ndryshime në 2 vendet

Vazhdoni leximin →

Bajerni triumfon edhe pse është i 15-ti në Europë për shpenzime!

Kanë qenë gjithnjë të ndryshëm, ashtu siç ia kërkon kampionati ku luajnë. Bavarezët e Bajernit kanë dalë në vendin e 15-të në renditjen kontinentale të shpenzimeve, e pavarësisht kësaj fituan Championsin, si dhe çdo trofe tjetër të mundshëm. Një agjenci e specializuar edhe për financat në futboll (CIES) nxjerr renditjen ku kryeson Mançester Siti, për

Vazhdoni leximin →