Akuza serioze: Reina dhe Paolo Kanavaro lidhje me Mafian?!

Portieri spanjoll, Pepe Reina, është një nga tre lojtarët aktualë dhe të mëparshëm të Napolit, për të cilët ka dyshime se kanë pasur lidhje me organizatën mafioze, Kamora. Media italiane bën të ditur se Reina është thirrur që të japë shpjegime  në Federatën e Futbollit të Italisë së bashku me Paolo Kanavaron dhe Salvatore Aronikën,

Vazhdoni leximin →

Kush do të jetë portier i Milanit? E di vetëm kontrabedali Raiola

Menaxheri kontraversal italian, Mino Raiola, u gjend, edhe një herë tjetër, në qendër të vemendjes, ndërka ai ngjalli përsëri  zemërimin e tifozëve të Milanit lidhur me temën e ”nxehtë”, atë portieerit të Milanit. Raiola, sikurse dihet, është menaxher i portierit aktual nr.1 të klubit kuqezi italian, Xhanluixhi Donaruma. Sa herë që afrohet ndonjë sezon transferimesh,

Vazhdoni leximin →

Milan-Reina, mbyllen tratativat, spanjolli le Napolin

Pepe Reina do te jete futbollist i Milanit sezonin e ardhshem. Portieri 35 vjeçar spanjoll, pas 3 sezonesh te Napoli, do te kaloje te kuqezinjte me parametra zero, nje levizje kjo qe eshte bere ndersa pritet se çfare do te beje Donaruma. Tashme jane larguar edhe ato pak dyshime qe kishin mbetur, nderkohe qe edhe

Vazhdoni leximin →

Higuain, napoletanët “e mallkojnë” edhe për Krishtlindje

Tifozët napoletanë nuk e kanë harruar ende largimin e Higuain në verë dhe tani që po vjen periudha e Krishtlindjeve, fjalën e kanë artizanët, të cilët janë të papërsëritshëm në përgatitjen e statujave, që prodhohen për t’u vënë në skenën e lindjes së Krishtit. Kështu napoletanët, midis atyre të San Jozefit, Marias, apo Maradonës e

Vazhdoni leximin →