Pas galaktikut Zidane, Rauli legjendar trajner i Realit të Madridit?

Ish-futbollisti dhe legjenda e Realit të Madridit, Raul Gonzales, ka dëshirë që të marrë licencën profesioniste, më qëllim që të zhvillohet si trajner dhe, si fillim, do që të drejtojë ndonjë ekip të shkollës së të rinjve të klubit “mbretëror”. Në Kastija, pra, në shkollën e futbollit të Realit, tanimë, punon Guri, bashkëlojtari i dikurshëm

Vazhdoni leximin →

Tradhëti galaktike e Raulit, mrekullohet me golat e Mesit

Raul Gonzales ka lavdëruar yllin e Barcelonës, Leo Messi, i cili barazoi një rekord të tij. Ylli i Barcelonës, Leo Messi ka shënuar dje në fitoren 5:0 ndaj Las Palmas, duke shënuar kështu ndaj 35 skuadrave të ndryshme në La Liga. Me këtë gol,  Messi barazoi rekordin e legjendës së Real Madridit, Raul Gonzales, i

Vazhdoni leximin →

Rauli legjendar – një maratonist i shkëlqyer

Një nga futbollistët më karizmatikë në historinë e Spanjës, Raul Ganzales Blanko, arriti edhe një objektiv tjetër në karrierën e tij. Ish-kapiteni i Realit të Madridit bëri një pauzë në karrierën e tij, si komentator special në BEING SPORT, dhe vrapoi, pa asnjë problem, në maratonën e Nju Jorkut. Rauli vrapoi, pas propozimit të sponsorit

Vazhdoni leximin →

Legjendë në telashe, Raul ka milionë euro borxh sipas mediave!

Raul Gonzalesin jemi mësuar ta shikojmë si futbollistin model dhe si njeriun model, por ndoshta kjo mund të ndryshojë. Mediat e Barcelonës shkruajnë se ish-ylli i Realit ka probleme me drejtësinë lidhur me detyrime prej miliona eurosh. “El Mundo Deportivo” shkruan se ish-numri i famshëm 7, i detyrohet 7.17 milionë euro aksionerëve të tjerë ,

Vazhdoni leximin →