Sampdoria, Ranieri: Serie A e falsifikuar, kush ka kaluar Covid-19 e ka të vështirë

Claudio Ranieri thotë opinionin e tij në lidhje me rifillimin e kampionatit italian të futbollit dhe këtë e bën për të përditshmen italiane ‘Corriere Dello Sport’. ‘Do të jetë një kampionat i falsifikuar, anormal, por që duhet të përfundojë për arsye madhore-tha Ranieri-kështu që le ta mbyllim, na presin 2 muaj shumë intensivë. Për më

Vazhdoni leximin →

Klaudio Ranieri  pasues i Benitezit te Njukaslli?

Megjithëse shumë mediume në Angli përmendnin emrin e Zhoze Murinjos si trajner të ardhshëm të Njukasllit, zhvillimet kanë marrë rrugë tjetër dhe tani, sikurse vë në dukje “Skaj Sports”, në stolin e drejtimit të “çafkave”, siç e quajnë ndryshe Njukasllin, do të mund të ulet njeriu që bëri para dy vitesh të papriturën më të

Vazhdoni leximin →