Prishtina pranë raundit të tretë në Ligën e Konferencave!

Me shumë gjasë do të jetë një ekip i Kosovës në turin e tretë të këtij kompeticioni. Prishtina, kampionia kosovare, pasi kaloi turin paraeleminator në Champions dhe pasi u eleminua pastaj nga Ferencvaroshi hungarez, hodhi një hap të madh drejt kualifikimit të dytë të sezonit. Në raundin e tretë të Ligës së Konferencave, kryeqytetasit triumfuan

Vazhdoni leximin →

Prishtina e kthen në festë rifillimin e futbollit, finalja e Kupës është afër!

E kuptuam fillimisht nga Prishtina sesi kthehet futbolli në trojet shqiptare. Në stadiumin “Fadil Vokrri” të kryeqytetit të Kosovës, loja popullore rinisi me gjysmëfinalen e Kupës, Prishtina-Drenica, dhe momentet e para ishin ato të një kontrolli të fortë. Masat e sigurisë u respektuan me mungesën e publikut, me të pranishmit që ishin me maska e

Vazhdoni leximin →

Turpërohet Prishtina me suedezët, por Plisat e injorojnë keq

Plisat” nuk janë ndar të kënaqur me humbjen turpëruese të Prishtinës në ndeshjen e parë dhe historike në Evropë. Albert Kastrati, udhëheqës i tifo- grupit zyrtar të “Plisave”, ka goditur rëndë Prishtinën, pas humbjes prej 5:0 nga Norrkopingu. Përmes llogarisë së tij në Facebook, Kastrati ka thënë se do ta dojë klubin edhe atëherë kur

Vazhdoni leximin →