Prag Shqipëri-San Marino, do të dijmë ta luajmë ndeshjen që duhet fituar?!

Është nga ato ndeshje që shpesh nuk dimë t’i luajmë. Kombëtarja shqiptare ndeshet sot në 20:45 me San Marinon në “Elbasan Arena” dhe objektivi i detyrueshëm është fitorja. Nuk mund të pritet apo të tolerohet rezultat tjetër, përballë një rivali shumë më pak cilësor, ndërsa kuqezinjtë premtojnë se luftojnë për kualifikim në finalet e Kupës

Vazhdoni leximin →

Prag Poloni-Shqipëri: Synojmë rezultatin me skemën 3-5-2, polakët në moment negativ!

Fjala e palejueshme është “humbja”. Kombëtarja shqiptare do të zbresë sot në fushën e Stadiumit Kombëtar të Varshavës për rezultat pozitiv ndaj Polonisë vendase në ndeshjen eleminatore të Kupës së Botës. Në orën 20:45 luhet sfida e parë nga 3 gjithsej këtë muaj, dhe siç thuhet, duhet nisur me këmbën e mbarë. Trajneri Edi Reja

Vazhdoni leximin →

Anglia ëndërron triumfin europian bashkë me kombëtaren e “3 luanëve”!

Duhet të hedhin edhe një hap. Futbollistët e Anglisë kanë edhe finalen ndaj Italisë sonte në orën 21:00 në “Uembli” të Londrës, përpara sesa të munden të shpallen kampionë të Europës. Pas kualifikimit ndoshta jo bindës në grup ndaj Kroacisë, Skocisë e Çekisë, “tre luanët” arritën suksesin e madh 2-0 ndaj Gjermanisë, pastaj 4-0 me

Vazhdoni leximin →

Prag Angli-Danimarkë, Shmajkel u kujton “luanëve” se nuk e kanë fituar kurrë Europianin!

Nuk është ende finale, por skenari duket si i tillë. Në Londër gjithçka është përgatitur me saktësinë e një ore zvicerane, për gjysmëfinalen e Europianit ndaj Danimarkës në stadiumin “Uembli”. Banda muzikore e “Rojeve të Koldstrimit”, më e vjetra në Angli themeluar 370 vjet më parë, ekzekutoi himnin e “tre luanëve”, ndërsa tifozët janë në

Vazhdoni leximin →

Prag Itali-Spanjë, kush do ta fitojë sfidën e madhe latine në Euro 2020?!

Një “finalisima” e quajnë në të dyja vendet. Është një dhuratë për Europianin kjo gjysmëfinales mes Italisë e Spanjës, një sfidë mes dy kombëtareve të mëdha latine. Në orën 21:00 në “Uembli” pritet të luhet një përballje spektakolare e dy stileve që synojnë sulmin. Italia jepet favorite, veçse parashikimet në këto raste janë tepër të

Vazhdoni leximin →