Euro 2020, Plani B i UEFA; Zhvillimi në Angli

Shpresa është që kompeticioni më i rëndësishëm evropian në futboll, Euro 2020 të zhvillohet në 12 qytete të Kontinentit të Vjetër, sic është parashikuar në formatin revolucionar të përpiluar për këtë eveniment, por UEFA nuk dëshiron që të mbetet e papërgatitur dhe po mendon për një plan B në lidhje me këtë cështje duke parë

Vazhdoni leximin →

Interi aktivizon plan B: Nis “gjuetia” e Kavanit!

Interi, pavarësisht nga përpjekjet, nuk po arrin që të gjejë një sulmues klasi, për shkak të çmimeve të larta që mbajnë për Romelu Lukakun dhe Edin Xhekon klubet, ku ata të dy luajnë tani, përkatësishtMançester Junajtid dhe Roma. Kështu, në “Xhuzepe Meaca” kanë vendosur që të aktivizojnë planin B – angazhimin e Edinson Kavanit që

Vazhdoni leximin →

Plani B i Barcelonës ngjan më shumë me një dështim!

Mund të jetë edhe një manovër taktike, por duket se gjithçka bie era dështim. Kupola e Barcelonës po gëlltit “pilulën” e dytë të hidhur në pak ditë, pas largimit të Nejmarit. Pasi dështoi për ta mbajtur brazilianin në “Kamp Nou”, klubi katalanas po dështon edhe në përpjekjen epike për të marrë në skuadër dy lojtarë

Vazhdoni leximin →

Rodrigues, s’bën për Realin, Juventusi pret tek porta

Drejtuesit e Juventusit ia kanë vënë syrin lojarit të Manchester Unitedit, Memphis Depay Sipas tabloidit britanik, “Daily Mail”, Juventusi po shikon mundësinë që ta transferojë Memphis Depay nga Manchester United. Thuhet se holandezi shihet si një plan B për kampionin e Italisë, pasi për këtë të fundit primar është ylli i Real Madridit, James Rodriguez