S’ka shumë shpresë Real, vetëm një herë ke përmbysur larg Madridit në Europë!

Do të shkojë në “Etihad” për të kërkuar mrekullinë, të përmbysë rezultatin në Champions ndaj Mançester Sitit dhe të kualifikohet për në çerekfinale. Në “Bernabeu” përfundoi 2-1 për anglezët që janë favoritë për kualifikimin, ndërsa në histori Reali nuk merr shumë zemër nga e kaluara. Vetëm një herë ka ndodhur që ka përmbysur një humbje

Vazhdoni leximin →

Toronto thyen rekordin e klubit me fitoren ndaj Dallasit!

Kur nuk ke në fushë Luka Donçiçin, kuptohet që është më e vështirë, por gjithsesi justifikimet nuk bëjnë punë. Dallas Maveriks pësoi një humbje të rëndë dhe të papritur (për mënyrën sesi shkoi ndeshja) në fushën e Torontos, me shifrat 107-110. Pranë fundit të periodës së tretë, miqtë patën avantazh prej 30 pikësh, 85-55 dhe

Vazhdoni leximin →

Liverpul hyn në histori; përmbysja e tretë në një sfidë gjysmëfinale pas një humbje me 3 gola diferencë.

Liverpul hyn në histori; përmbysja e tretë në një sfidë gjysmëfinale pas një humbje me 3 gola diferencë. Mrekullia e bërë nga Liverpuli në Ligën e Kampioneve teksa eliminoi me përmbysje Barcelonën për të kaluar në finale hyn zyrtarisht në historinë e kompeticionit më të rëndësishëm për klube. Skuadra anglezde bëhet e treta në histori

Vazhdoni leximin →

Ronaldo shpreson tek tifozet, ndërsa tifozët presin magji nga ..Ronaldo

Juventusi po përgatitet për ndeshjen më të rëndësishme të sezonit dhe ajo është ndeshja revansh e 1/8-tës së finaleve të Ligës së Kampioneve (LK) në Torino, të martën, kundër Altetikos së Madridit që ndeshjen e parë ka fituar 2-0 në “Vanda Metropolitano”, kështu që detyra e “zonjës së vjetër” është e vështirë, por, sidoqoftë, në

Vazhdoni leximin →