Tirana, e dëshiruar për pak futboll…

Për t’i dhënë kuptim historisë edhe në moment të vështira, Tiranës së futbollit, gjithnjë e më shpesh i jemi drejtuar me përkëdheli “24 herë kampionët”, si ta kishte një mbiemër. Por për të kujtuar titullin e fundit duhet të kthehemi 10 vjet pas dhe që atëherë ka rezistuar pa u larguar nga fusha vetëm Tefik

Vazhdoni leximin →

Osmani: Amerikanët nuk janë të pamposhtur!

Xhedi Osman që do të udhëheq përfaqësuesen e Turqisë në Botërorin e ardhshëm të basketbollit për meshkuj që do të zhvillohet gjatë dy javëve të parë të shtatorit në Kinë, konsideron se përfaqësuesja e SHBA-së, së cilës do t’i mungojnë shumë yje të NBA-së, nuk është ndonjë ekip që nuk mund të mposhtet. “Gjatë fazës

Vazhdoni leximin →

Partizani bëhet për turp, tani edhe objekt ironie

Eleminimi i Partizanit nga Kupa e Shqipërisë është vërtetë e pafalshme dhe ja disa nga arsyet pse ky cilësim është i vlefshëm. Skuadra e Starovës, që është një prej më të kushtueshmeve në futbollin tonë, u ndërtua për të synuar trofetë e mëdhenj dhe një nga këto ishte pikërisht kjo kupë, nga e cila u

Vazhdoni leximin →

Partizani apo Skënderbeu?  Mjerë ai që luan për barazim!

Fjalët e Osmanit, ato që ngjallën urrejtje dhe shumë zemërim tek Starova, por edhe tek tifozët e Partizanit, paskan qënë si  “Kali i Trojës”  për ndeshjen e sotme. Fjalët e futbollistit veteran kishin shijen e një kupe me helm “ Starova na rekomandonte vetëm lojë inferiore në mbrojtje”, por, nëse do të ndalosh tek fraza

Vazhdoni leximin →

Përse kjo “lojë sulmuese” ndaj Hafizit? Përse-të e javës

-Përse trajneri i Kombëtares, De Biazi është hedhur në sulm kundër ish-trajnerit, Hafizi dhe ish-  ndihmësit të tij, Lala? -Sepse italiani u lodh duke qëndruar në mbrojtje kur luan në fushë, të paktën të praktikoj sulmin nëpër media… – Përse presidenti Duka paska bërë ironi se ..është akoma pa gjumë, ngaqë ish-trajneri i Shpresave, Redi

Vazhdoni leximin →