Osaka rikthehet pas problemeve me depresionin

Naomi Osaka rikthehet në fushat e tenisit pas 517 ditëve mungesë. Ish-numri 1 i botës shkeli në tokën australiane për turneun e parë të sezonit, atë të Brisbane që i paraprin grand slam-it të parë të sezonit në Australian Open. Në ndeshjen e parë, raketa japoneze mundi gjermanen Tamara Korpatsch dhe u mund në të

Vazhdoni leximin →

Parisi ka një revolucion të ri, “kalaja” “Rolan Garos” sulmohet pas ikjes së Osakës!

Në fillim, në krah të saj doli Rafael Nadal, ndonëse disi me elegancë. E vazhdoi me më shumë forcë kryesindikalisti i tenistëve, Novak Gjokoviç, po ashtu Serena Uilliams, ndërsa në sulm pas tyre u hodh edhe Ljuis Hamilton. Janë shumë emra të shquar që kanë dalë kundër organizatorëve të “Rolan Garosit” dhe të Grand Slemeve

Vazhdoni leximin →

Katër Grand Sleme, 20 milionë USD në bankë, kjo është Osaka, kampionia e Australisë!

Nga të gjitha rivalet e brezit të ri që po i jep fund dominimit të Serena Uilliamsit, është pikërisht kjo që duket kandidatja më serioze për të qenë “diktatorja” e ardhshme e tenisit të  femrave. Naomi Osaka, vajza japoneze me origjinë të përzier, arriti fitoren e katërt të rëndësishme në karrierë, titullin në Australian Open

Vazhdoni leximin →