Naomi Osaka, fëmija që pret do t’ia marrë gjithë sezonin 2023

Katër herë kampionia në Grand Sleme është tërhequr nga Australian Open, por duket se do të duhet të bëjë më shumë pushim. Mediat në të gjithë botën shkruajnë e komentojnë se Naomi Osaka është shtatzënë dhe pret fëmijën e saj të parë, dhe kjo ishte arsyeja që ajo vendosi të mos merrte pjesë në turneun e madh të Melburnit, Grand Slemi i parë i vitit. Tenistja japoneze me gjasë do të humbasë të gjithë sezonin e këtij viti, sepse shtatzania do kohën e saj, e pastaj edhe periudha e rikuperimit pas lindjes dhe e kujdesit për beben.

Sfidanti.al