Nga Greqia në Brazil, ish-“ylli” i Realit firmos me Sao Paolon

Që prej muajit prill, ish-“fantazisti” i mesfushës së Real Madrid, Bajern Mynih, Monako e Porto, Jamez Rodrigez është pa një skuadër, pas largimit nga “gjigandët” grek të Olimpiakos, mirëpo duket se gjërat kanë ndryshuar ditët e fundit. “Ylli” kolumbian, tashmë 32-vjeçar është transferuar në Kampionatin brazilian të futbollit, me skuadrën e Sao Paolos që i

Vazhdoni leximin →

Olympiacos fiton klasiken greke dhe kampionatin

dhe mbylli përfundimisht llogaritë me titullin e 46 kampion në historinë e tij, 7 javë përpara përfundimit të sezonit. Skuadra e drejtuar nga portugezi Pedro Martins regjistroi titullin e dytë radhazi në kampionatin grek pasi iu imponua rivalëve historikë të Panathinaikos Dominimi i skuadrës kampione ishte absolut; me një avantazh prej 22 pikësh kundrejt Aris

Vazhdoni leximin →

UEFA nuk të fal, dënon Olimpiakosin për tifozët

“Shtëpia” evropiane e futbollit dënoi, ditët e fundit, me një gjobë prej 60 000 eurosh Olimpiakosin grek, pasi tifozët e tij hynë dy herë në fushë dhe iu afruan Lionel Mesit të Barcelonës gjatë ndeshjes që u zhvillua mes të dy ekipeve, më 31 tetor, në Athinë, në kuadrin e Ligës së Kampioneve. Një tifoz

Vazhdoni leximin →