Mesi dhe Xhokoviç , takim “hollivudian” i mbretërve!

Pyetja që bëhet në US Open : do të marrë hak Alkaraz ndaj Xhokoviçit pas finales së Cincinatit , apo “mjeshtri” Nole do t’i jap leksionin e fundit nxënësit. Leo Mesi  sapo është shtuar në listën e atyre që mbështesin “diktaturën” e Xhokoviçit. Ditët në prag të US Open, Lionel Mesi dhe Novak Xhokoviç ,

Vazhdoni leximin →

Nisin gjysmëfinalet e NBA-së, Majemi mund Nju Jorkun!

Në mbrëmjen e fundit kanë nisur gjysmëfinalet në Konferencën e Lindjes. Majemi ka marrë kryesimin 1-0 në serinë kundër Nju Jork Niks, duke fituar sfidën e parë me rezultatin 101-108. Vazhdon të shkëlqejë Xhimi Batler, protagonist absolute në triumfin në transfertë të Hits, duke shënuar 25 pikë dhe kapur 11 topa në tabelë për dy

Vazhdoni leximin →

Relaks në Nju Jork, Joana Sanz, sa mahnitëse!

Quhet Joana Sanz dhe është bashkëshortja e mbrojtësit të Paris Sën Zhermenit Dani Alvesh. Modelja bukuroshe spanjolle ndodhet për arsye pune në Nju Jork dhe këtë ajo e ka treguar me disa foto të publikuara në profilin e saj në Instagram. Janë foto të momenteve të saj të pushimit dhe Sanz i ka shfaqur te

Vazhdoni leximin →