Niko Uilliams, heroi “arab” i Atletikut të Bilbaos!

Është vetëm 19 vjeç dhe nuk pritej të ishte protagonisti i madh. Gjithsesi, ndodhi ndryshe me Niko Uilliamsin, lojtarin adoleshent të Atletikut të Bilbaos që shënoi golin e fitores 2-1 ndaj Atletikos së Madridit në gjysmëfinalen e Superkupës së Spanjës. Ndeshja në Arabinë Saudite u zgjidh në 81’, ndërsa 19-vjeçari kishte në fushë vetëm 11

Vazhdoni leximin →

F1, kush del kampion, nëse Rosberg e Hamilton dalin barazim?

Ka dy situata shumë interesante që edhe mund të ndodhin në përfundim të Çmimit të Madh të Abu Dabit në Formula 1. Niko Rosberg dhe Ljuis Hamilton mund ta përfundojnë kampionatin botëror me pikë të barabarta, dhe atëherë pyetja normale është: Cili do të dilte kampion? Barazimi me pikë mund të ndodhte vetëm 373-373, ose

Vazhdoni leximin →

Formula 1, arena e deklaratave kontradiktore !

Gara e fundit e Formula 1 që u zhvillua në Meksikë e ndezi edhe më shumë luftën për titullin kampion me favoritin Niko Rosberg, që tashmë po dridhet nga presoni dhe hendeku i zvogëluar. Por ndalesa latine ka sjellë gjithashtu polemika dhe rivendosi vëmendjen te disa rregulla qesharake dhe komisarë më shumë se të guximshëm

Vazhdoni leximin →