Arsenal, të “ndriti  fati” , ja oferta për Mustafin  që s’e duan tifozët

Mediume angleze dhe italiane vënë në dukje se Roma është e interesuar për shërbimet e mbrojtësit të Arsenalit, Shkodran Mustafi. Në fakt, “ujkonja” romane ka nevojë për mbrojtës dhe duket se stoperi i Arsenalit është kapur nga “radari” i Romës që, sikurse thuhet, ka nisur një interesim konkret për futbollistin e lartpërmendur, për të cilin

Vazhdoni leximin →

Statistikat tregojnë se Mustafi është më i mirë se Van Dajku!

Mund të duket e habitshme, por këtë e tregojnë statistikat. Tifozët e Arsenalit kanë arritur të gjejnë disa parametra statistikorë që tregojnë epërsinë e Shkodran Mustafit mbi stoperin holandez, Virxhil Van Dajk të Liverpulit. Kështu, sipas një sajti të tifozëve të Arsenalit, ndërhyrjet e Mustafit kanë qenë më të suksesshme sesa ato të Van Dajkut

Vazhdoni leximin →

Mbrëmja e shqiptarëve në Premier, nuk mbetet prapa Mustafi

Në “Old Traford” ishin jo pak, por 74 500 spektatorë, me të vërtetë një “Teatër Ëndrrash”. Gjithsesi, Mançester Junajtid-Arsenal nuk ishte një spektakël ëndrrash, por një “ëndërr e keqe”, me kaq shumë gabime nga të dyja mbrojtjet. Siç shkruan “Deili Meil”, “futboll total nuk pati, por ndoshta pati kaos total”. Në këtë “rrëmujë të organizuar”,

Vazhdoni leximin →