Fiorentina, Montela: Riberi gaboi, por u sqaruam

‘Riberi gaboi e ndoshta me të drejtë. E pranojmë vendimin, por klubi beson se duhet të bëjë apelim. Ai kërkoi ndjesë-Vincenco Montela nuk e justifikon  Frank Riberinë që u ndëshkua me 3 ndeshje pezullim pasi shtyu arbitrin anësor Paseri në përfundim të ndeshjes mes Fiorentinës dhe Lazios, me francezin që u ankua se ai nuk

Vazhdoni leximin →

Montela nis aventurën spanjolle; prezantohet te Sevija

Vinçenco Montela nis zyrtarisht aventurën në pankinën e Sevijës. Trajneri italian ka bërë prezantimin e tij te klubi andaluzian me të cilin ka nënshkruar një kontratë që skadon në verën e vitit 2019 ‘Falenderoj presidentin dhe klubin për mundësinë që më dhanë që të punoj këtu-tha Montella gjatë prezantimit-më pëlqen ideja e njohjes së shpirtit

Vazhdoni leximin →