Telashe te Roma; operohet Pelegrini, dëmtohet dhe Mkitarian

Dy muaj jashtë fushave të lojës. Kjo është koha e rekuperimit e parashikuar për Lorenco Pelegrinin I cili iu nënshtrua një ndërhyrjeje kirurgjikale për frakturën e pësuar në gishtin e pestë të këmbës së djathtë. Ndërhyrja u krye në Villa Stuart dhe gjithcka shkoi shumë mirë për mesfushorin e verdhekuqve që do të shohë sërish

Vazhdoni leximin →

Roma, Mkitarian është i yti; cfarë dysheje me Kalinic

Dita e fundit e merkatos së transferimeve ishte shumë e zjarrtë për Romën. Klubi verdhekuq, pasi lejoi largimin e Shik te Lajpcigu arriti që shumë shpejt të sigurojë shërbimin e Nikola Kalinic dhe në mënyrë shumë surprizë atë të Henrik Mkitarian me armenin që erdhi nga Arsenali. Tashmë të dy futbollistët kanë mbërritur në kryeqytetin

Vazhdoni leximin →

Juve refuzoi 80 milionë euro plus Mhitarianin për Dibalën

Mançester Junajtidi është ndër klubet e parë që e nisi sezonin dimëror të transferimeve, por, sidoqoftë, pa sukses. Gazeta angleze “San” shkruan se Juventusi ka refuzuar një ofertë “paketë” për Paulo Dibalën me vlerë prej afro 80 milionë eurosh plus që, në Torino nga Mançesteri, të vijë edhe futbollisti i njohur armen, Henrik Mhitarian. Si

Vazhdoni leximin →