Vdes Xhani Mina, gazetari i shquar italian ishte 84 vjeç!

Një nga njerëzit e mëdhenj të profesionit dhe të sportit. i tillë Xhani Mina, gazetari i shquar italian, që mbylli sytë në moshën 84-vjeçare pas një sëmundjeje të shkurtër të zemrës. Njeriu që pati një karrierë të gjatë dhe të shkëlqyer, ishte protagonist i intervistave me personalitetet e mëdhenj të sportit si Muhamed Ali, Diego

Vazhdoni leximin →

“Karuseli” i Barcelonës, nga Jerri Mina tek Zheison Murijo!

Barcelona e pati një mbrojtës qendre kolumbian dhe ai ishte Jerri Mina. Shtatlarti 23-vjeçar luajti shumë pak për katalanasit, për shkak të konkurrencës së madhe në mbrojtje, por pastaj shkëlqeu në Botëror duke shënuar 3 gola. Dëshira e madhe për të pasur minutazh, e bëri që të braktiste “Kamp Noun” për Evertonin në Angli, me

Vazhdoni leximin →

Hero në Botëror, por Mina rrezikon tek Barcelona

I çuditshëm ky futbolli! Kur një lojtar shkëlqen në Botëror duke shënuar gola e duke ndihmuar skuadrën, sidomos duke qenë mbrojtës, për të nuk mund të ketë veçse të ardhme shumë të mirë. Nuk pritet të jetë kështu për Jerri Minën tek Barcelona. Qendërmbrojtësi gjigand kolumbian mund të jepet hua sezonin e ardhshëm, edhe pse

Vazhdoni leximin →