Gola me shenjën e “Akrepit” bekojnë vitin 2017-të

Oliver Giroud dhe Henrikh Mkhitaryan janë personazhet kryesore për shkak të golave  të çmendur që kanë realizuar në ditët e para të 2017-tës. Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë sulmuesi i Arsenalit, Oliver Giroud dhe mesfushori i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan. Të dy këta futbollistë kanë shënuar gola të jashtëzakonshme në

Vazhdoni leximin →

Murinjo ka gabuar me Mikitarian, por dredhon me fjalë

Mungesa e Henrikh Mkhitaryan i ka kushtuar Manchester Unitedit me gjashtë ose shtatë pikë”, kështu mendon ish-mesfushori i Liverpool, Jamie Redknapp. Ish-mesfushori i Borussia Dortmund, Henrikh Mkhitaryan, nuk hynte shumë në planet e Jose Mourinhos në muajt e parë të Premierligës, duke mos u aktivizuar as si zëvendësues. Por, në ndeshjet e fundit, Mkhitaryan ka

Vazhdoni leximin →

Cili është problemi për Mikitarian me Mançesterin

Mikitarian ka luajtur katër ndeshje për klubin anglez, Man.Junajted ndërsa për herë të fundit është paraqitur në humbjen nga Mançester Sitin në shtator. “Mikitarian nuk është lënduar, ai po stërvitet 100 për qind me ekipin”, ka thënë Murinjo. “Disa lojtarë kanë profilin që të adoptohen lehtë, por të tjerëve u duhet kohë për të ndjerë

Vazhdoni leximin →