Gola me shenjën e “Akrepit” bekojnë vitin 2017-të

Oliver Giroud dhe Henrikh Mkhitaryan janë personazhet kryesore për shkak të golave  të çmendur që kanë realizuar në ditët e para të 2017-tës.

Goal.com ka publikuar karikaturën e ditës, ku personazhe kryesore janë sulmuesi i Arsenalit, Oliver Giroud dhe mesfushori i Manchester Unitedit, Henrikh Mkhitaryan.

Të dy këta futbollistë kanë shënuar gola të jashtëzakonshme në stilin akrep, duke marrë vëmendjen e mediave botërore.